Головна Новини Світ Росія Збільшити чисельність армії та продовжувати «СВО» в Україні: про що говорять нові заяви Кремля
commentss НОВИНИ Всі новини

Збільшити чисельність армії та продовжувати «СВО» в Україні: про що говорять нові заяви Кремля

Жодних видимих, навіть натяків на те, що Путін готовий до реальних мирних переговорів – немає, агресивна позиція Росії залишається незмінною

22 грудня 2022, 13:07
Поділіться публікацією:

Під час свого виступу на колегії Міноборони РФ глава відомства Сергій Шойгу заявив, що чисельність російської армії планують збільшити ще на 350 тисяч осіб (до 1,5 млн.). А диктатор Володимир Путін, який був присутній на заході, підтримав пропозицію продовжувати т.зв. "військову спецоперацію" в Україні, поки її цілі (які Кремль періодично переформулює) не буде виконано. Про що говорять дані заяви? Як російсько-українська війна може розвиватися далі – принаймні в найближчому майбутньому? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Збільшити чисельність армії та продовжувати «СВО» в Україні: про що говорять нові заяви Кремля

Путін та Шойгу. Фото: з відкритих джерел

У Кремлі наполегливо хочуть переговорів

Експерт Українського інституту політики Микола Спіридонов вважає, що Шойгу та Путін намагаються зберегти подібність гарної міни за поганої гри.

"У Кремлі наполегливо намагаються розпочати переговорний процес. Ось Путін разом із Шойгу і заявляють, що можуть збільшити армію, продовжувати бойові дії. Це їхня стартова позиція для переговорів, – пояснює експерт. – Що стосується цілей так званої "спецоперації" (по суті – війни РФ проти України), то російська влада може будь-якої миті заявити, що ті виконані – і вони виводять свої війська. Подібне ми бачили у Сирії. І, коли в Україні окупаційна армія не матиме сил для продовження бойових дій, цілком "прокатить" для російського суспільства, що якісь "цілі" нібито "виконані". Даремно, що які це були цілі – незрозуміло. Адже те, що заявлялося раніше публічно, усі ці "денацифікація", "десатанізація" – відверте марення".

Говорячи про ймовірне продовження військових дій, Микола Спіридонов зазначив, що, судячи з зустрічі Зеленського з Байденом, за заявами про зростання постачання озброєнь Україні, перевага ЗСУ над противником у сучасних видах озброєнь буде зберігатися і може навіть збільшитися.

"Отже, сподіваємося на подальше звільнення наших територій. На 2023 рік низка військових експертів роблять сприятливі для нас прогнози. І якщо найближчими місяцями відбудеться подальше розбалансування російської армії, це дасть можливість ЗСУ відвоювати тимчасово анексовані території нашої країни", – резюмує Микола Спіридонов.

На фронті продовжаться активні бойові дії

Екс-заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій, колишній голова Луганської військово-цивільної адміністрації (2015-2016 рр.), керівник та засновник волонтерської групи "Народний тил" Георгій Тука розмірковує так:

"Заяви вищого військово-політичного керівництва РФ, зроблені на цьому засіданні, говорять про те, що жодних видимих, відчутних – навіть натяків на те, що Путін готовий до реальних мирних переговорів – немає. Не готовий! Агресивна позиція Росії залишається незмінною".

При цьому, зазначає експерт, продовжується політика надування щік.

"Я слухав учора частину виступу Путіна. Левова частка – це оповідання у стилі "кожен солдат повинен мати…". І далі список, починаючи від тепловізорів до сучасних ракет. Але, гадаю, багато експертів, які стежать за армією РФ, аналізуючи хід воєнних дій в Україні, вже об'єктивно розуміють, що так звана російська міць це – мильна бульбашка. Можна нескінченно розповідати про те, що "кожен солдат повинен мати найсучаснішу зброю". Але такого у росіян немає й у найближчій перспективі, схоже, не буде. А щоки можна надувати нескінченно", – наголошує Георгій Тука.

Він прогнозує, що на фронті продовжуватимуться активні бойові дії. Росія, вважає експерт, продовжуватиме атаки на Донецькому напрямку (Бахмут, Авдіївка тощо). Не виключено спроб повторення вторгнення з боку Білорусі.

"Наші воїни, швидше за все, намагатимуться контратакувати на Запорізькому та Луганському напрямах. Наскільки це будуть успішні спроби – поживемо-побачимо. Щодо політичного процесу, сподіваюся, триватиме процес тиску на Росію, запроваджуватиметься додаткові обмежувальні механізми. Мене порадувало (не знаю, наскільки це буде ефективно) рух у ЄС затвердитиме кандидатуру уповноваженого, який стежитиме за виконанням уже прийнятих санкцій. Працюючи в міністерстві, я чудово усвідомлював, наскільки неефективними є механізми дотримання санкційного режиму проти РФ, – каже Георій Тука. – І практично з березня-2022, коли почали приймати нові обмеження через російське вторгнення, я не втомлювався говорити, що треба більше уваги приділяти не прийняттю нових та нових пакетів, а моніторингу дії існуючих".

Ми побачили чергову демонстрацію, що Путін готовий заплатити будь-яку ціну задля втілення своїх шалених імперських планів

На думку політичного експерта Владислава Дзівідзінського, заяви Шойгу направлені на підготовку російського суспільства до чергового поповнення російської армії, яка знекровлена війною проти України.

"Підтримка цього рішення Путіним цілком очевидна – якби відповідного схвалення не було раніше, то така пропозиція не обговорювалася б. Отже, ми бачимо черговий театр і фарс, який розігрується в публічному просторі. Візуалізація давно прийнятих планів. Причому планів не найкращих", – вважає експерт.

Він пояснює, що Кремль має намір за рахунок людського ресурсу (а його у РФ вистачає) збільшувати чисельну кількість армії. Фактично – чергова демонстрація, що Путін готовий заплатити будь-яку ціну задля втілення своїх шалених імперських планів. І понад 100 тисяч загиблих загарбників, про що сьогодні повідомив Генштаб ЗСУ, абсолютно не є критерієм для Кремля, щоб змінювати плани.

"Цифра загиблих може збільшуватись – і жодних проблем для себе в цьому російська влада не бачить. Отже, реалізується найбільш прогнозований сценарій. Після провалу бліцкригу РФ вирішила переводити війну в битву на виснаження. При цьому Україна переживає реальну руйнацію та деструкцію (ракетні та інші удари, втрата величезної кількості ресурсів). І тут критично важливим чинником є не лише наша стійкість та мужність, а й те, як нам допомагатимуть закордонні партнери", – наголосив Владислав Дзівідзінський.

Для РФ, продовжує він, ця битва на виснаження багато в чому залежить від зростання невдоволення російським суспільством війною, яку розв'язав Кремль.

"Зараз це невдоволення стримується всіма можливими способами, зокрема – закручуванням гайок, обмеженням свобод. Проте рівень невдоволення зростає. З кожним повідомленням про нові смерті росіян в Україні, підвищення токсичності РФ в цивілізованому суспільстві, – зазначає експерт. – Ця гра на виживання буде на нашу користь, якщо російське керівництво вичерпає ресурси для підтримки війни та стримування невдоволення у суспільстві. Коли почне руйнуватися сама система влади у країні-агресорі. І що раніше це станеться, то краще. Бо кожен день війни – це нові загиблі та поранені українці, нові руйнування наших міст та економіки, продовження відтоку людського капіталу за кордон. При цьому якщо РФ заморозка конфлікту за принципом Донбас, Абхазії, Придністров'я – влаштовує, то нас, безумовно, ні. Але щоб не допустити такого сценарію, не втратити нагоди відновитися в принципі, нам потрібно закінчити війну якнайшвидше. Саме тому ми зацікавлені в активізації бойових дій для досягнення потрібного результату".

Читайте також на порталі "Коментарі" — в окупантів все більше "500-х": росіяни масово кидають зброю та відмовляються воювати.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини