Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Об’єднання країн Латинської Америки та Карибського басейну (CELAC) провели з Європейським Союзом спільний саміт 17-18 липня. Під час нього обидві організації мали узгодити остаточне комюніке, однак дипломати трьох країн CELAC були проти тексту, який покладає на Москву відповідальність за війну. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на видання The Guardian.
Політики ЄС та CELAC на спільному саміті. Фото з відкритих джерел
Спільний саміт між лідерами Латинської Америки та Європи показав регіональні розбіжності між країнами щодо війни в Україні. ЄС наполягав на включенні у спільний документ тексту з засудженням російської агресії. Однак дипломати трьох країн були категорично проти такого рішення. Ці посадовці представляли три країни Латинської Америки: Кубу, Венесуелу та Нікарагуа.
Інші країни погоджувались підписати спільне комюніке з текстом про підтримку України у війні проти Росії. Однак у своїх публічних виступах вони більше наголошували на мирних переговорах для закінчення війни, а не на перемозі України.
Прем’єр-міністр Ірландії Лео Варадкар заявив, що переговори тривали до пізньої ночі, та окреслив позицію країн Латинської Америки.
Прем’єр-міністр Сент-Вінсент і Гренадин Ральф Гонсалвіш заявив, що такі події як криза на Гаїті, боротьба палестинців та різні війни в Африці повинні більше заслуговувати увагу європейців. Також Гонсалвіш додав, що санкції через війну в Україні існують лише для "для покарання найбільш уразливих верств населення".
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що країн CELAC не підтримають Україну та хочуть репарацій від ЄС.
Також "Коментарі" писали про Бразилію, яка прийняла негативне рішення щодо допомоги для України.
Новини