Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Адміністрація президента США Джо Байдена оголосила про новий пакет військової допомоги на 300 мільйонів доларів за рахунок коштів, які були зекономлені під час виконання попередніх контрактів Пентагону. Але цих коштів катастрофічно мало, а законопроєкт про виділення десятків мільярдів застряг у Палаті представників, спікер якої Майк Джонсон продовжує гальмувати процес. Як ситуація може розвиватись далі? Які є варіанти? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Допомога Україні. Фото: з відкритих джерел
Володимир Дубовик, директор Центру міжнародних досліджень, доцент кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету імені Мечникова, який викладає в тому числі в США, акцентує, що виділення міні-пакету в 300 мільйонів, швидше за все, відображає розуміння критичного становища із постачанням українським збройним силам на цьому етапі. А також, напевно, обмеженість запасів для потреб українських протиповітряних сил.
На його думку, якщо спікера Джонсона, проти його бажання, змусять поставити це питання на голосування, це буде приниженням, свідченням слабкості, нездатності контролювати Палату представників – і навіть просто всю фракцію республіканців.
Екс-дипломат, політичний експерт, заступник командира роти добровольчого формування Бориспільської місцевої територіальної громади №1 Вадим Трюхан вважає, що є три сценарії подальшого розвитку подій.
Перший — буде зібрано достатньо голосів у Палаті представників, щоб поставити на голосування законопроєкт, який підтримав Сенат, без винесення цього документа на розгляд спікером Майком Джонсоном.
Другий – буде підтриманий новий, компромісний варіант, який зараз розробляється республіканцями за дорученням Джонсона. Там йдеться про зменшення фінансування України із ставкою на кредитні ресурси.
Третій – не буде підтримано жодного рішення (не вдасться зібрати голоси для винесення на розгляд сенатського законопроєкту в обхід спікера, а альтернативний варіант також не пройде навіть Палату представників).
Політолог Володимир Цибулько поділився таким коментарем:
За словами експерта, поки що європейські лідери взяли на себе певне лідерство щодо підтримки України.
Читайте також на порталі "Коментарі" – що сталося з Україною після перемог у 2022 році: куди поверне війна.
Новини