Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Глава Білого дому Джо Байден знову фактично порівняв терористів із ХАМАС та російський режим у статті Washington Post під назвою "США не відступлять перед викликом Путіна та ХАМАС". Тим часом підтримка України у протидії російській агресії залишається серед американців на рівні 40%, а кількість тих, хто виступає за збільшення допомоги Україні на 8% менша від тих, хто вважає, що її потрібно скоротити (23% проти 31%). В американському парламенті вже "збоять" законопроекти щодо цієї самої підтримки. Про що говорять заяви та дії американських політиків останнім часом? У сторону збільшення чи зменшення хитнеться підтримка України з боку США? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Підтримка України Фото: з відкритих джерел
Політолог, викладач Київського національного університету (КНУ) імені Тараса Шевченка, експерт з міжнародної політики Петро Олещук розмірковує так:
На даний момент, зазначає експерт, продовжуються відповідні дискусії між представниками демократів та республіканців. Ускладнює процес те, що у нижній палаті парламенту (Палата представників) більшість у республіканців, а у верхній (Сенат) – у демократів. І будь-які рішення мають бути результатом певного двопартійного консенсусу, компромісів.
Важливо розуміти, продовжує він, що проблема тут не в Україні, а в особливостях американської політики в рік перед президентськими виборами. Політична боротьба у такий період активізуються, всі питання перетворюються на засіб ведення цієї боротьби.
Для України важливим є продовження ототожнення представників т.зв. "осі зла" з РФ, упевнений Петро Олещук. Наголошення на тому, що російська агресія проти нашої країни – прояв загальної тенденції на дестабілізацію ситуації з боку авторитарних режимів. І добре, що такі паралелі постійно здійснює у своїх виступах, публікаціях президент США, констатує політолог.
Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства, експерт РНБО у 2001-2011 рр. з питань заморожених конфліктів у Євразії (у тому числі Молдова-Придністров'я) Віталій Кулик поділився такою думкою:
Будь-які спроби української влади уникнути предметної розмови про використання таких коштів, посилаючись на ті чи інші причини, будуть помилкою. Треба бути готовими до чесної відповіді, відвертої розмови, попереджає експерт.
За його словами, якщо судити про нинішній алгоритм (що робити, щоб провести допомогу поза бюджетним процесом, тому що тимчасовий бюджет уже підписано, "шатдаун" не відбудеться, але питання допомоги України винесено за дужки), то не факт, що тільки наших зусиль вистачить, щоб домогтися все ж таки виділення цієї допомоги (наприклад, в рамках окремого законопроекту). Це – внутрішньополітична історія США, пояснює експерт.
Читайте також на порталі "Коментарі" — військовий та зовнішньополітичний фронт: де найскладніша ситуація і що може змінитися.
Новини