Головна Новини Світ США Список побажань України щодо озброєння: з чим США продовжують тягнути час
commentss НОВИНИ Всі новини

Список побажань України щодо озброєння: з чим США продовжують тягнути час

AP пише про те, що США все ще розглядають список побажань України щодо озброєння

16 липня 2025, 08:16
Поділіться публікацією:

Офіційний Вашингтон все ще розглядає список озброєнь, які Україна хотіла б одержати від членів НАТО у рамках угоди з Вашингтоном. Як передає портал "Коментарі", про це повідомило інформагентство "Associated Press" з посиланням на неназваних американських чиновників, обізнаних у цьому питанні.

Список побажань України щодо озброєння: з чим США продовжують тягнути час

США та Україна. Фото: з відкритих джерел

Співрозмовники ЗМІ зазначили, що запити України щодо озброєння залишаються приблизно такими самими, як і з початку російського повномасштабного вторгнення понад три роки тому.

Джерела уточнили, що йдеться про засоби протиповітряної оборони Patriot і вдосконалені системи високоточного ураження, ракети великої дальності, відомі як ATACMS, і ракети "земля-повітря" малої та середньої дальності, відомі як NASAMS, а також різні види артилерії.

Згідно з умовами дуже приблизної угоди, змальованої президентом США Дональдом Трампом і генсеком НАТО Марком Рютте у понеділок, члени НАТО нададуть Україні зброю на мільярди доларів, а потім закуплять заміну.

За словами одного зі співрозмовників, виробництво деяких великих боєприпасів, у тому числі ракет для Patriot, може зайняти до п'яти років, у той час як 155-мм артилерійські снаряди можуть бути зроблені за короткий термін.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Трамп зробив нову заяву щодо постачання Patriot для України.

Також видання "Коментарі" повідомляло – президент США зробив низку меседжів, зокрема, щодо постачання Україні такого важливого озброєння, насамперед мова, звичайно, про системи Ратріот і ракети до них. Але найбільше зацікавила фраза про 50 днів для Путіна – для підписання мирної угоди. Така заява Трампа на тлі ескалації з боку Росії та прагнення змусити Україну капітулювати – це зрада чи перемога? Видання "Коментарі" розбиралося у цій темі, зібравши думки експертів.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини