Головна Новини Світ Глобальна економіка МВФ і Світовий банк закриють російські «лазівки» у санкціях
commentss НОВИНИ Всі новини

МВФ і Світовий банк закриють російські «лазівки» у санкціях

10 квітня у Вашингтоні стартують традиційні Весняні зустрічі Міжнародного валютного фонду та Світового банку

9 квітня 2023, 20:27
Поділіться публікацією:

У понеділок, 10 квітня, у столиці Сполучених Штатів розпочнуться тижневі Весняні зустрічі Міжнародного валютного фонду та Світового банку. Йтиметься, зокрема, про усунення слабких місць у раніше застосованих безпрецедентних санкціях проти Росії, щоб запобігти фінансуванню Москвою своєї військової машини в Україні. Про це виданню CNN повідомили посадовці Міністерства фінансів США, пишуть "Коментарі".

МВФ і Світовий банк закриють російські «лазівки» у санкціях

Світовий банк і МВФ у Вашингтоні усуватимуть “слабкі місця” санкцій проти Росії

За їхньою інформацією, лідери світової фінансової системи зустрінуться у Вашингтоні і працюватимуть протягом тижня для обміну найкращими практиками щодо запобігання будь-яким способам Росії і російських компаній обійти санкції.

"Фінансисти відзначають, що попри тисячі накладених санкцій Росія намагається переорієнтувати торговельні шляхи та придбати те, що їй потрібно, зокрема, для війни проти України, через сусідні країни або більш поблажливі юрисдикції, такі як Об’єднані Арабські Емірати чи Туреччина", — інформує CNN.

Натомість представники Мінфіну США заявили, що готові поділитися результатами боротьби із обходом санкцій.

"Колишній президент Росії Дмитро Медведєв у суботу в російській соцмережі заявляв, що підтримка Києва спричинила "справжнє фінансове та політичне пекло" для Європи, однак західні уряди покладають провину за економічні потрясіння безпосередньо на неспровоковане вторгнення Росії в Україну", — підкреслює CNN.

Критику санкцій можна було почути і на Заході, де деякі оглядачі казали, що вони не досягли своєї мети, бо агресія Росії триває. Але один з архітекторів санкційного режиму, колишній координатор політики санкцій Державного департаменту США Деніел Фрід каже, що на початку очікування від санкцій були "трохи перебільшені".

"Уряд США сподівався, що санкції Путіна стримають, але насправді вони не дуже вірили, що це вдасться. На самому початку, відразу після 24 лютого була надія, що дуже потужні санкції завдадуть такого удару по російській економіці, що вона розвалиться. Президент США Джо Байден тоді сказав, що санкції перетворили рубль на руїни. Це була одна з рідкісних помилок", – каже Фрід у розмові з Українською службою Голосу Америки.

Фрід, який нині є провідним експертом Атлантичної Ради, каже, що для того, щоб вони працювали, за санкціями потрібно "доглядати" – розширювати, посилювати і стежити за тим, щоб від них не ухилялися. Остання проблема постала особливо гостро у зв’язку з індивідуальними санкціями проти російських олігархів.

Згідно з дослідженням Національного фонду демократії (NED), яке презентували у Вашингтоні у січні, клептократи стали більш винахідливими, тим більше, що деякі країни "не задають зайвих запитань". Дослідники кажуть, що, наприклад, Об’єднані Арабські Емірати та Туреччина привернули особливу увагу на тлі посилення західних санкцій проти Росії.

Нагадаємо, "Коментарі" писали, які країни ЄС наполягають на санкціях проти атомної енергетики РФ – які проти.

Йшлося на порталі "Коментарі" і про те, що ЗМІ дізналися, як Росія в обхід санкцій продає своє дизпаливо.

Читайте також на сайті "Коментарі" – що "смачненького" для Росії готує ЄС в черговому пакеті санкцій.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини