Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
Останнім часом Олександр Лукашенка відзначається гучними висловлюваннями. Нещодавно самопроголошений президент Білорусі заявив, що Крим – де-факто та де-юре російський, а також пригрозив, що запропонує президентові Росії Володимиру Путіну повернути ядерну зброю до Білорусі, якщо аналогічні системи НАТО опиняться у Польщі.
Олександр Лукашенко - фото: сайт президента Білорусі
Крім того, політик анонсував нові білорусько-російські навчання – на білорусько-українському кордоні, пообіцяв не залишитися осторонь, якщо виникне "війнушка" на Донеччині або біля кордону з РФ, і заявив, що Путін йому – як брат.
Експерти оцінили заяви Лукашенка і розповіли, що за ними послідує.
Експерт Українського інституту політики Руслан Бізяєв пояснює, що позиція Лукашенка виходить із підписаних у вересні дорожніх карток, а також затверджених у жовтні союзних програм, які фактично прискорюють процес плавної інтеграції Білорусі до Росії в рамках Союзної держави.
Він наголошує, що заяви – не завжди тотожні діям.
Політолог Андрій Окара наголошує, що заяви не визнаного ні Заходом, ні Україною легітимним президентом РБ Лукашенка мало що означають для цивілізованого світу. Але мають серйозні політичні наслідки самого політика.
На його думку, незабаром від Лукашенка може бути згода на облаштування повноцінних російських військових баз на території РБ.
Він упевнений, що питання поглинання Білорусі Росією вирішуватиметься набагато простіше і легше, ніж було раніше.
"Лукашенко все життя займався будівництвом незалежної білоруської держави. Він вважає себе його творцем. Парадоксально, що тепер він сам створює умови для ліквідації незалежності та суверенітеті РБ, – зазначає політолог. – Усі його останні заяви говорять про те, що Білорусь може повторити історію Криму, а сам Лукашенко на якомусь із гострих зламів просто "загубиться". Не без допомоги РФ".
Раніше на порталі "Коментарі" — Путін хоче гарантії, що Україна не вступить до НАТО: що думають експерти.
Новини