Незважаючи на те, що зараз РФ зав'язла у війні з Україною, країни Заходу серйозно стурбовані, що росіяни можуть напасти і на них. Черговий матеріал з цього приводу опублікувало видання The Times, зазначаючи, що НАТО доведеться підготуватися до можливих ударів Росії по об'єктах по всій Європі. Про що говорить буквально шквал подібних публікацій та заяв останнім часом? Портал "Коментарі" із цим питанням звернувся до експертів.
НАТО. Фото з відкритих джерел
НАТО інституційно та військово готується
Політексперт, кандидат політичних наук, історик Олександр Палій вважає, що Захід явно стурбований. І, схоже, усвідомив, що слова Путіна та Лаврова у стилі "ми не нападатимемо" нічого не варті. Що Росія будь-якої миті може ескалювати ситуацію, зокрема в Європі.
"Захід також розуміє, що подібне стане можливим, якщо РФ перекине частину військ з України, а також проведе супермасштабну мобілізацію. На якомусь етапі Фінляндія говорила, що у російських військових частинах біля її кордону не було 90% сил та засобів. Які, зрозуміло, було перекинуто в Україну. Багато хто з них загинув, але в РФ не припиняється прихована мобілізація. А, якщо ще й повернеться пошарпана, озлоблена окупаційна армія з України – це може поставити під загрозу Європу. Особливо коли з американським лідерством не все зрозуміло", – пояснює експерт.
На його думку, Європа військово посилюватиметься. Вже проходять небувалі за могутністю цього століття натовські навчання. НАТО явно нарощуватиме потужності на своєму східному фланзі.
"Про це, зокрема, нещодавня угода між Польщею, Нідерландами та Німеччиною про швидке переміщення військ (при необхідності). Отже, НАТО інституційно та військово готується, відбуваються потужні закупівлі озброєнь. У разі чого вони будуть готові", – констатує Олександр Палій.
Захід готується до потенційного удару з боку РФ
Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін розмірковує так:
"Ситуація з тим, що НАТО дедалі гостріше реагує на російсько-українську війну і загалом на дії РФ – зрозуміла. Це перша настільки масштабна війна у Європі після Другої світової. І частково для НАТО це важливий момент щодо актуалізації власного існування. Адже після розвалу СРСР, на противагу якому створювався Північноатлантичний Альянс, були думки про те, чи потрібен тепер такий блок. Той самий Трамп не раз висловлював подібні думки, у тому числі про необхідність США знизити свою
участь у НАТО.
Мовляв, європейські країни мало платять за моменти безпеки". І ось тепер, продовжує експерт, ми бачимо, що у західних медіа дедалі частіше спливає тема про необхідність бути готовими до потенційного удару з боку РФ. Певною мірою це й усвідомлення реальності, і стимуляція власного розвитку, в тому числі щодо збільшення потужностей ВПК, вважає Олексій Якубін. Отже, НАТО, прогнозує він, точно посилюватиме інституційні, фінансові, логістичні, військові можливості в Європі.
"Водночас, як мені здається, хоч у блоці й ухвалили той факт, що Росія є загрозою, там превалює думка, що вона не здатна після війни в Україні напасти на якусь із країн Альянсу. Так, є серйозні побоювання у країн Балтії та Фінляндії. Але не загалом у НАТО, – зазначає політолог. — І при тих же ситуаціях з падінням на території Польщі ракети (або її зальотом на територію цієї країни), з падінням дронів або їх уламків у Румунії — робиться все, щоби справа не дійшла до прямого зіткнення з РФ".
Читайте також на порталі "Коментарі" — в Естонії заявили, що Росії для нападу на НАТО потрібно чотири чинники.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.