Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Російський диктатор Володимир Путін, який править уже майже чверть століття, почав робити заяви в ракурсі намічених на березень виборів президента РФ. Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що Путін планує в грудні оголосити про старт своєї виборчої кампанії, тому жене росіян на забій, у тому числі в районі Авдіївки, щоб показати хоч якийсь результат на полі бою. А представники Інституту вивчення війни (ISW) припускали, що передвиборча кампанія Путіна пройде без незручної для нього теми війни в Україні. Експерти проаналізували для видання "Коментарі" передвиборну метушню в країні-агресорі, а також те, до чого призведе чергове "переобрання Путіна".
Вибори президента Росії 2024 року. Фото з відкритих джерел
Ветеран зовнішньої розвідки, генерал-лейтенант Василь Богдан розмірковує так:
Експерт наголошує, що в Росії відсутня вільна преса, немає опозиції (або за кордоном, або посаджена, або в такому підпіллі, звідки й пискнути не може). Плюс – значну частину населення отруєно імперським націонал-шовінізмом.
На його думку, навряд чи на ці псевдовибори прибудуть реально незалежні міжнародні спостерігачі. Але, оскільки РФ продовжує залишатися членом ОБСЄ, не виключає, що допустять деяких близьких до неї представників цієї організації. Але того контролю, який має бути в процесі справді вільних чесних, демократичних виборів, не варто очікувати, впевнений генерал.
Василь Богдан не сумнівається, що перепризначення Путіна світ (принаймні Західний) сприйме негативно. І нагадує, що в ПАРЄ вже ухвалили резолюцію про те, що Путіна не визнають легітимним президентом, якщо він піде на черговий термін. Позиція України буде аналогічною, наголошує експерт.
Очевидно, що вибори в Росії – це фарс, наголошує політолог, кандидат політичних наук Денис Гороховський. Усі наперед знають результат, пояснює він. Його знає Кремль, його знають росіяни, знає весь світ. Інтрига лише у тому, який відсоток намалюють президентові цього разу.
Денис Гороховський звертає увагу, що напередодні Путін підписав зміни до закону про вибори президента РФ, які, серед іншого, уточнюють порядок голосування під час воєнного стану. Багато хто очікував, що разом із цим він заявить про свою участь у майбутніх виборах. Але поки що – ні.
Глобально очікувати на якісь наслідки від продовження правління Путіна не варто, вважає Денис Гороховський. На його думку, єдиний цікавий момент у всій історії з виборами: Путін так і не визначився із наступником. Отже – влада продовжує бути зосереджена в руках однієї людини. І, якщо з ним щось трапиться, то Башти Кремля можуть влаштувати невелику громадянську війну у боротьбі за владу, оскільки "улюбленця" призначено не було, констатує експерт.
Читайте також на порталі "Коментарі" — фронт у позиційному безвиході: як Україні змінити ситуацію.
Новини