Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Майже два роки повномасштабного вторгнення в Україну хоч і не "вирубили" російську економіку, але значно її пошматували. Так, видобуток "Газпрому" впав до мінімуму за останні 34 роки, відколи існує компанія. А в Міноборони Британії прогнозують, що Кремлю задля продовження агресії доведеться зменшити внесок до Фонду національного добробуту, збільшити податки всередині країни та збільшити борг. На підході і 13-й пакет санкцій від ЄС. Які удари ще необхідні, щоб максимально послабити фінансово-економічні можливості Росії продовжувати війну? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Санкції проти Росії. Фото: з відкритих джерел
Економіст, член товариства фінансових аналітиків, екс-член Ради НБУ Віталій Шапран пояснює:
Зміна експортної логістики на Схід – адже це не тільки падіння обсягів експорту того ж газу, це ще й введення Росії у витрати на розвиток експортної інфраструктури, пояснює експерт.
Друге питання – це ефективність обходу санкцій, зазначає Віталій Шапран. Країна-агресор, наголошує він, має мафіозно-кланову систему правління, тому частину її фондів не закріплено офіційно за державними установами чи корпораціями. І це дозволило російському олігархату оминати санкції, зокрема щодо експорту нафти.
За словами Олега Пендзіна, виконавчого директора Економічного дискусійного клубу, Росія дуже залежить від свого експорту. І єдиний спосіб її послабити – зменшити прибутки від продажу сировини.
Одним із основних джерел російських доходів є нафта, нагадує він. Так, Захід ввів для неї цінову стелю. Але російську нафту не прибрали зі світового ринку, оскільки це призведе до різкого стрибка цін на неї.
Читайте також на порталі "Коментарі" — нові санкції ЄС: з якими труднощами зіткнуться російські дипломати.
Новини