Головна Новини Світ США Чи дасть Джонсон хід законопроєкту про допомоги Україні: що відбувається в США
commentss НОВИНИ Всі новини

Чи дасть Джонсон хід законопроєкту про допомоги Україні: що відбувається в США

Глибинних перепон для підтримки республіканцями іноземної допомоги не мало бути, проте вони з'явилися

3 березня 2024, 13:00
Поділіться публікацією:

Наступний тиждень, на який припадає американський "супервівторок", найважливіший у плані виборів, може стати вирішальним для надання допомоги Україні з боку США. Не виключено, що спікер Палати представників США Майк Джонсон поставить нарешті на розгляд відповідний законопроєкт. Експерти поділилися з порталом "Коментарі" своїми думками щодо "українського питання", що відбувається в США, – і перспектив розвитку ситуації.

Чи дасть Джонсон хід законопроєкту про допомоги Україні: що відбувається в США

Майк Джонсон. Фото: з відкритих джерел

Передвиборча логіка частини конгресменів позбавляє Україну такої необхідної допомоги

Керівник Центру політичної розвідки, політтехнолог Олег Постернак наголошує, що вже очевидно всім – іноземна допомога від США стала заручником передвиборчої битви Трампа та Байдена.

"І це екстраполювалася на поведінку конгресменів, вилившись у торпедування частиною республіканців української допомоги як закид демократам, які перетворили її на свою візитку політичного позиціонування. Якби демократи не "приватизували" українську допомогу і не перетворили її на свою "фірмову справу", республіканці не влаштовували б "пекельну кухню" у Конгресі, намагаючись поглибити вразливість адміністрації Байдена у зовнішній політиці. Адже цілком зрозуміло, що республіканцям, які історично пов'язані з лобі військово-промислової індустрії, абсолютно вигідно відкрити шлях державних замовлень для американських компаній цієї сфери", – пояснює експерт.

Крім того, продовжує він, класичні республіканці завжди більш радикально налаштовані у досягненні зовнішньополітичних інтересів США, ніж демократи, які вважають за краще робити ставку на більш обережну та гнучку реакцію на виклики.

"Таким чином, глибинних перепон для підтримки "респами" іноземної допомоги не мало бути, проте вони з'явилися, – констатує Олег Постернак. – І саме в той момент, коли ця ситуація вже негативно впливає на здатність України до ефективної оборони. При цьому не слід виключати, що така "дивна" ситуативна антиукраїнська налаштованість трампістського крила республіканців може пояснюватися виключно передвиборчою логікою".

Не слід виключати, вважає експерт, свідоме підігравання Путіну як аванс за можливу непублічну підтримку Трампа. Хоча ця інтерпретація, уточнює він, потребує окремого фактажу.

"Зрештою, найголовніше – поставити законопроєкт щодо іноземної допомоги на голосування у Палаті представників. Адже зрозуміло, що за рахунок голосів демократів та поміркованих республіканців її буде ухвалено. Питання в тому, – наголошує політтехнолог, – чи дасть відмашку Трамп своїй групі у нижній палаті підтримати такий хід; чи піде Майк Джонсон проти волі Трампа, якщо той такої відмашки не дасть; наскільки великою буде група конгресменів Республіканської партії, які публічно підуть проти Трампа, який, очевидно, буде номінований на конвенції партії як переможний кандидат".

Дві важливі події відбулися в США цього тижня

Народний депутат України IX скликання від партії "Голос", перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк, який уважно відстежує перипетії американського політичного життя та ситуацію навколо законопроєкту про допомогу Україні, акцентує, що дві важливі події сталися у США цього тижня.

"По-перше, зустріч президента та віце-президента з лідерами верхньої (Сенат) та нижньої (Палата представників) палат парламенту. Обговорювалося питання підтримки України та ухвалення тимчасового бюджету Штатів. По-друге, відбулося власне голосування за цей тимчасовий бюджет. Зараз дедлайн по ниьому – 8 березня. Відповідно, наступного тижня Конгрес начебто має вирішити питання про прийняття вже постійного головного фінансового документа країни на рік", – пояснює експерт.

Він нагадує слова спікера Палати представників Майка Джонсона, що після цього дана палата може перейти до питання підтримки України.

"Є багато заяв про те, які процедурні моменти можуть застосувати до цього спікера, якщо він і далі блокуватиме голосування з нашого питання. Не виключається і запуск петиції, яка дозволить виносити законопроєкти на розгляд без волі спікера, – зазначає Ярослав Железняк. – Але ми сподіваємося, що Джонсон, все ж таки, винесе найважливіше для України питання на порядок денний".

Читайте також на порталі "Коментарі" — допомога США Україні: що задумав Трамп та навіщо йому зустріч із Орбаном.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини