Що відбувається всередині США – від чого тепер залежатимуть рішення Байдена
Байден розраховуватиме на використання протиріч у середовищі республіканців між трампістами та поміркованими, на судові процеси проти Трампа тощо
Незважаючи на те, що до виборів ще більше року, у США політична турбулентність уже вийшла на нові рубежі. Триває спікеріада у Палаті представників. Висловлюються побоювання з приводу гіпотетичної війни з Китаєм. У пакеті допомоги Україні та Ізраїлю хочуть "зашити" ще й підтримку Тайваню, а також зміцнення кордону США та Мексики. Експерти проаналізували для видання "Коментарі" те, що відбувається у Штатах, і вплив цього на глобальну світову безпеку.
Адміністрація Байдена стала заручником кількох обставин
Керівник Центру політичної розвідки, політтехнолог Олег Постернак закликає розуміти, що всі вади нинішньої політики правлячої адміністрації Білого дому – обраної Байденом та його апаратом – не стільки результат складної внутрішньополітичної кон'юнктури, скільки політика "самостримування" у діях щодо осі автократій, які кинули виклик світовому американському впливу.
Тут адміністрація Байдена стала заручником кількох обставин, вважає експерт.
Перше – поточні настрої більшої частини американського суспільства, які еволюціонували до колись традиційного для США ізоляціонізму, мінімізації участі у конфліктних справах поза континентом, зосередженості на внутрішніх економічних та соціальних процесах.
Друге – відсутність у влади США горизонту стратегічного мислення в умовах нової глобальної доби, де швидко структуруються та посилюються антиамериканські центри впливу.
За його словами, Байдену не залишається нічого крім маневрувати і гнучко лавірувати між цими процесами, поступово заглиблюючись у передвиборчу кампанію, віддаючи перевагу компромісу (виключення статей української допомоги з тимчасового бюджету), самостримування (неприйняття рішення щодо надання нам далекобійних ракет ATACMS), щодо Росії, Ірану та Китаю (через наявний у суспільстві страх ядерного конфлікту та Третьої світової).
На цьому, продовжує експерт, гратимуть як кандидати від Республіканської партії, так і деякі демократи, які бажають кинути виклик Байдену.
Від ситуації в Штатах залежить дуже багато
Політексперт, кандидат політичних наук, історик Олександр Палій розмірковує так:
Крім того, зазначає експерт, вагома частина американського суспільства може змінити свою думку під впливом потенційних обвинувальних вироків, які зараз висять над Трампом.
Читайте також на порталі "Коментарі" - республіканці висунули "трампіста" на посаду спікера Палати: у чому небезпека для України.