Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
У США тривають торги навколо допомоги Україні в рамках політичного протистояння республіканців і демократів, що загострилося. Голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель закликав на цьому фоні посилити підтримку України з боку ЄС. Експерти проаналізували те, що відбувається, спеціально для видання "Коментарі".
Україна – США. Фото: з відкритих джерел
Керівник Центру політичної розвідки, політтехнолог Олег Постернак пояснює:
Так чи інакше, українське питання за останні роки міцно пов'язане із питанням нового світового порядку не лише Східної Європи, наголошує експерт. Він зазначає, що еліти та аналітичні кола західних країн розуміють – обмеження військової допомоги Україні може супроводжуватись ризиком втратити можливість взяти участь у становленні нового світопорядку на своїх базових засадах. Що допомога Україні – найкраща інвестиція у майбутню архітектуру міжнародних відносин.
Він вважає, що якщо громадська думка критично похитнеться у бік схилення України до компромісу з РФ, то це миттєво змусить політичний клас західних країн слідувати за ним. Так уже влаштовано логіку старих демократій.
Розташування громадськості Заходу до України, а звідси і ресурсний потенціал допомоги нашій країні, залежить, за словами експерта, від низки факторів:
– уникнення корупційних історій (причому як справжніх, так і вигаданих у рамках антиукраїнських інформаційних кампаній);
– налагодження механізмів доступу західних експертів та чиновників до контролю за військовою допомогою;
– здатності ЗСУ демонструвати результативність у ракурсі очікувань деокупації територій;
— розширення географії війни на територію РФ для применшення страху нової світової війни;
– зусиль української дипломатії щодо залучення країн Глобального Півдня до справедливого для України розуміння суті конфлікту та виходу з нього.
Телеведучий, медіаексперт, політичний оглядач Сергій Дойко вважає, що в американському суспільстві та політикумі явно проглядається три прошарки.
Перший – однозначно за допомогу Україні, причому довгострокову.
Другий прошарок – консерватори-республіканці, ті, хто їх підтримує.
За його словами, такий прошарок, начебто, розуміє, що Україні допомагати треба, що Росія – зло. Але наголошує на тому, що РФ – нікуди не подінеться, ресурсів у неї – море, зокрема людських, якими Кремль жертвує, не замислюючись. Плюс – РФ ще й ядерна держава. І чи варто так вкладатись в Україну, ризикую спровокувати ядерну війну? Чи не краще займатися суто внутрішньоамериканськими проблемами, знижуючи підтримку "корумпованої України" (теза активно просувається, в тому числі за допомогою проросійських лобістів), щоб погодилася на переговори?
Є третя категорія, у якій є як республіканці, і демократи.
Зважаючи на те, що наближаються вибори, українське питання актуалізується. І республіканці, і демократи намагатимуться розіграти його на свою користь. Граючи, зокрема, на необхідності зниження/збільшення підтримки України, прогнозує Сергій Дойко.
Читайте також на порталі "Коментарі" — у чому зустріч Байдена та Сі Цзіньпіна може стати вирішальною: які теми підніматимуться.
Новини