Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Лідер Китайської Народної Республіки (КНР) Сі Цзіньпін, з яким днями зустрічався глава російського МЗС Сергій Лавров, завив про "підтримку російського народу і шляху, який він обрав". При цьому США, які раніше висловили стурбованість китайськими вкладеннями в російську оборонно-промислову базу, визнали, що не мають доказів прямої військової допомоги Росії з боку КНР. Як китайська гра навколо російсько-української війни може продовжуватися далі? Що може вплинути на рішення Пекіна посилити чи послабити підтримку Москви? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Сі Цзіньпін та Путін. Фото: з відкритих джерел
Директор Міжнародного інституту політичної філософії, політичний аналітик Віктор Савінов вважає, що Китай не веде жодної гри довкола російсько-української війни.
І Китай, продовжує експерт, змушений співпрацювати з євразійськими країнами, безвідносно того, приємна йому та сама РФ, та сама Індія, той же Іран – чи ні. Це не про любов чи не любов до Росії чи України.
На думку експерта з міжнародної політики в Українському інституті майбутнього Іллі Куси, китайська гра полягає в тому, щоб вирішити низку завдань.
По-перше – зберігати і залежність РФ від КНР (і ця залежність зараз збільшується).
По-друге, просувати свій план мирного врегулювання. А він, нагадує експерт, полягає у заморожуванні війни, без попередніх умов.
По-третє – тиснути через Україну на Захід (щоб вийти на компромісне рішення, припинивши війну. Причому Китай тут виступить одним із посередників, акцентує Ілля Куса.
Читайте також на порталі "Коментарі" — про що говорять візити представників РФ та Заходу до Китаю: що може вирішитися по війні в Україні.
Новини