Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Президент України Володимир Зеленський з натхненням відреагував на рішення Єврокомісії рекомендувати розпочати переговори щодо членства нашої держави у Євросоюзі. У грудні вже власне ЄС має ухвалити рішення щодо переговорів. При цьому та ж Угорщина обіцяє блокувати вступ України до ЄС, а Німеччина підкреслює, що початок переговорів залежатиме від того, наскільки успішно Україна проведе реформи і виконає критерії для вступу до європейської спільноти. Про що говорять останні єврозаяви щодо України? Що важливо розуміти та робити нашій країні? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Україна-ЄС. Фото: з відкритих джерел
Народний депутат Верховної Ради України (IX скликання), екс-директор з регіонального розвитку ПрАТ "Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча" Сергій Магера міркує так:
Водночас, на думку експерта, до низки умов, які висунуті Україні та сформульовані у семи пунктах, є питання. Не зовсім зрозуміла, зазначає він, та методика оцінки рівня виконання цих завдань.
При цьому вступ України до ЄС дуже важливий, наголошує експерт. Висловлюючи надію, що ми зуміємо це зробити, незважаючи ні на що.
Економічний та політичний експерт Борис Кушнірук вважає позитивним певні поступи в рамках євроінтеграції України. Це, пояснює він, завжди надихає – і уряд, і еліти, і населення країни, яка прагне ЄС.
На його думку, Угорщина може, погодившись на якісь обіцянки з боку ЄК та ЄС, погодитись на початок переговорів щодо вступу України. Саме через те, що початок переговорів і власне вступ – далеко не одне і те ж саме.
Кандидат економічних наук, екс-директор з розвитку бізнесу АТ "Укрзалізниця" Андрій Рязанцев поділився таким коментарем:
Щодо зауважень на нашу адресу від тих чи інших країн, блокування тих чи інших ініціатив, спрямованих на зміцнення України, то експерт нагадує, що сам ЄС уже готовий до внутрішнього реформування.
При цьому, безумовно, продовжує він, Україні необхідно виконувати поставлені євроспільнотою завдання щодо реформ, а також проводити більш активну роботу з тими країнами, які зараз заперечують наше право стати членом ЄС. З тією ж Угорщиною, з тією ж Польщею і таке інше.
Читайте також на порталі "Коментарі" — перспективи вступу до ЄС: з якими викликами доведеться зіткнутися Україні.
Новини