Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Президент Франції Еммануель Макрон останнім часом зробив серію резонансних заяв у ракурсі російсько-української війни. Він не лише не виключив розміщення в Україні військ країн-членів НАТО, але й попередив, що Франція відправить свої війська нам на допомогу, якщо росіяни підуть у бік Одеси чи Києва. Також Макрон підкреслив, що Франція не має червоних ліній у підтримці України. На цьому тлі все більш блідо виглядає керівництво Німеччини, яке закликає припинити дискусії щодо розміщення західних військ в Україні, відмовляється передавати нам далекобійні ракети і, схоже, робить ставку на мирні переговори між Києвом та Москвою. Що відбувається зараз у Європі та чому? Як це може вплинути на підтримку України? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Макрон та Шольц. Фото: з відкритих джерел
Експерт із міжнародної політики в Українському інституті майбутнього Ілля Куса вважає, що заяви Макрона пов'язані з кількома чинниками.
По-друге, продовжує він, Франція бачить, що деякі союзники (ті ж Штати) мають сум'яття з приводу України. І намагається перехопити ініціативу. Заявивши про своє лідерство в Європі щодо підтримки нашої країни.
Медіаексперт, член Ради з питань свободи слова за президента Володимира Зеленського, екс-заступник міністра інформполітики (з 2015 по 2016 рр.), радник міністра оборони України (2014-2015) Тетяна Попова розмірковує так:
Тетяна Попова не відкидає, що французький "Іноземний легіон" може з'явитися на території України. Зрозуміло, не у вигляді штурмовиків. Але в якомусь іншому вигляді, який нам теж знадобиться.
Важливо розуміти і те, продовжує Тетяна Попова, що у Макрона добігає кінця другий президентський термін. Більше він балотуватися, згідно з французьким законодавством, не може. Що значно розв'язує йому руки. Дозволяє не звертати уваги на протести, які може роздмухувати Росія за допомогою лівих чи правих. На критику. Він спокійно робить те, що вважає за корисне для своєї країни.
Читайте також на порталі "Коментарі" — які процеси відбуваються в США та Європі: чи збільшилися ризики для України.
Новини