Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
У Брюсселі відбулося засідання Ради Україна – НАТО. На ньому, серед іншого, було обговорено ініціативу об'єднати оборонно-промислові комплекси в різних країнах блоку для більшої ефективності. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, який брав участь у зустрічі, пояснював партнерам, що найкращий шлях для них уникнути участі своїх солдатів у бойових діях – це допомогти тим, хто веде війну. А саме – ЗСУ. Він також наголошував, що Україна не бачить альтернатив у війні проти Росії, окрім як повернути всі свої тимчасово окуповані території. Які висновки можна зробити після цієї зустрічі і заяв, які там прозвучали? Портал "Коментарі" із цим питанням звернувся до експертів.
НАТО-Україна. Фото: з відкритих джерел
Екс-дипломат, політичний експерт, заступник командира роти добровольчого формування Бориспільської місцевої територіальної громади №1 Вадим Трюхан поділився таким коментарем:
Водночас, продовжує експерт, безпосередньо в рамках проведення цього засідання нічого подібного не пролунало. Більше того – Столтенберг вкотре наголосив, що НАТО буде з Україною стільки, скільки потрібно.
Він наголошує, що НАТО у критичний момент, коли з'явилися затримки з виділенням Україні допомоги з боку США, коли відбуваються негативні для нас політичні зміни у низці європейських держав (прихід правих сил до влади у Словаччині, а потім і в Нідерландах), демонструє єдність. Відповідно, можна з упевненістю дивитись у майбутнє, готується до саміту НАТО у Вашингтоні у новому році, зазначає екс-дипломат.
Директор Центру міжнародних досліджень, доцент кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету імені Мечникова Володимир Дубовик також наголошує, що це – перша зустріч у форматі Ради Україна-НАТО. Такий формат може стати кроком до подальшого зближення нашої країни з Альянсом.
Тому, констатує Володимир Дубовик, важливо вести розмову з нашими партнерами саме в цьому руслі: успіх України у війні цілком реальний – за умови забезпечення її необхідною для цього зброєю.
Доктор політичних наук, експерт Аналітичного центру "Об'єднана Україна" Ігор Петренко вважає дуже важливою зустріч, яка відбулася у Брюсселі між українською стороною та країнами-членами НАТО.
Україна, нагадує він, уже змогла налагодити виробництво снарядів калібру 155-мм, бачимо на фронті нові зразки озброєнь власного виробництва. Включаючи дрони, ракети тощо.
Він звертає увагу, що нещодавно у Білому домі поширили інформацію, демонструючи, наскільки великі інвестиції (мільярди доларів) в американську економіку пішли на тлі військової допомоги Україні. Адже замовлення виконують підприємства, що знаходяться в багатьох штатах.
Ігор Петренко впевнений – слід прискорити інтеграцію нашого ВПК із західним. Перейти до загальної стандартизації. Все це наближає Україну і до Альянсу, і до ЄС, робить висновок експерт.
Читайте також на порталі "Коментарі" — від чого залежить подальша підтримка Заходом України у війні: чи можливий швидкий мир.
Новини