Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Продовжуються масштабні повені в РФ — на Уралі та Поволжі. Жителі Орська, затопленого після прориву греблі, звинувачують владу у бездіяльності та недбалості, а їм у відповідь погрожують арештами. Ну, а "крайніми" у прориві греблі вирішили, схоже, зробити… гризунів. Чи можуть протести з тих чи інших приводів стати масовими в Росії, яка витрачає мільярди на війну, але не на поліпшення ситуації в собі самій? Чи залишився в РФ такий важіль тиску на владу, як "фактор вулиці"? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Мітинг у Орську. Фото з відкритих джерел
Політтехнолог, офіцер ЗСУ Віктор Таран наголошує, що вулиця ніколи не була фактором політичного впливу в Росії.
Як правило, продовжує він, росіяни за наявності якоїсь проблеми починають апелювати до царя. У стилі "цар-батюшка, допоможи!".
За словами Віктора Тарана, принцип "цар хороший, бояри – погані" у Росії культивувався століттями. Навіть на кадрах акцій мешканців затопленого Орська видно, що виступають вони проти місцевої влади, а допомогти просять – Путіна.
Справа в тому, пояснює політтехнолог, що в переважній масі у росіян у принципі немає критичного мислення, розуміння того, що вони здатні на щось впливати, щось змінювати.
Старший лейтенант, лицар ордена Богдана Хмельницького, колишній командир роти 47-ї бригади, експерт Аналітичної групи "Левіафан" Микола Мельник поділився такою думкою:
Поки що, констатує експерт, центральна влада в РФ сильна, репресивна машина працює на повний хід, плюралізм думок не допускається.
Читайте також на порталі "Коментарі" — про що свідчить зміцнення китайсько-російських відносин: чому не все таке райдужне для Путіна.
Новини