Чому загострилася боротьба всередині США – які ризики для України
Навіть під час недавнього візиту Зеленського до США республіканці дали йому зрозуміти, що у них – особлива позиція, яка відрізняється від позиції демократів
У США, де розкол у Конгресі щодо бюджету ставить під загрозу допомогу Україні, внутрішньополітична ситуація продовжує розпалюватися. Так одіозний 45-й президента Дональд Трамп, який мріє знову повернутися на цю посаду і обкладений кримінальними справами, заявив, що колишній керівник об'єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі "заслуговує на страту". Мовляв, він проводив таємні переговори з Китаєм. У свою чергу чинний президент США Джо Байден виступив із жорсткими попередженнями про загрози для демократії Штатів. При цьому згадав про екстремістські сили в лавах Республіканської партії, які підтримує Трамп. Про що говорить таке напруження пристрастей? Як ситуація може розвиватись далі? Які ризики для України? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Незважаючи на внутрішні тертя в США, ніхто не відмовляється від підтримки України
Генерал армії України, екс-глава Зовнішньої розвідки України (з 2005 по 2010 роки) Микола Маломуж наголошує, що на сьогоднішній день дійсно є певні питання від Республіканської партії до президента Байдена, який, як відомо, є представником Демократичної партії.
За словами експерта, навіть під час недавнього візиту Зеленського до США республіканці дали йому зрозуміти, що у них особлива позиція.
При цьому, продовжує він, республіканці, незважаючи на внутрішню боротьбу з демократами, розуміють, що допомагати Україні треба. І нещодавнє виділення 300 млн доларів (один із траншей) окремим блоком – тому підтвердження.
Він звертає увагу, що щодо контролю за наданою нам допомогою вже призначено інспектора – і по лінії Держдепу, і по лінії Пентагону. Чинна влада демократів демонструє, що готова відстежувати весь процес: від виділення коштів – до їхнього використання в Україні.
Але, наголошує експерт, потрібно обов'язково працювати – і з республіканцями, і з демократами. Важливим є прийняття саме консолідованих рішень, незалежно від протиріч між ними.
Слід бути готовими до пробуксування з постачанням зброї
Екс-дипломат, політичний експерт, заступник командира роти добровольчого формування Бориспільської місцевої територіальної громади №1 Вадим Трюхан упевнений, що нічого хорошого для України внутрішньополітичне загострення в США не несе.
По-перше, пояснює він, демократи змушені бути надзвичайно обережними щодо надання Україні нових видів зброї. Адже кожне рішення критикується республіканцями. Насамперед – Трампом, який уже набув явних ознак одіозності, як політик.
Наші американські друзі діятимуть за принципом "сім разів відміряй, один раз відріж", упевнений він.
По-друге, продовжує Вадим Трюхан, окремі представники обох провідних партій США використовуватимуть Україну як козир у передвиборчій кампанії.
По-третє, Україна не повинна зупинятися, упевнений Вадим Трюхан. Ні в якому разі.
Вибори – це постійний та регулярний процес, нагадує він. Скрізь у демократичному світі. Потрібно це пам'ятати – і брати цю істину до уваги.
Більшість республіканців розуміють, що Путіна потрібно зупинити
Політтехнолог, партнер SIC Group, голова Інституту демократії та розвитку PolitA та партії "Національна платформа" Катерина Одарченко не думає, що допомога Україні перебуває під загрозою через активізацію внутрішньополітичних протиріч у США. Підтримка нашої країни, наголошує вона, залишається двопартійною, особливо у питаннях щодо постачання озброєнь.
При цьому експерт наголошує, що допомога Україні не зупинятиметься.
Більшість республіканців, пояснює вона, розуміють, що Путіна слід зупинити, показово покарати за вторгнення в Україну. Інакше Китай наважиться на вторгнення на Тайвань. І взагалі піде ланцюгова реакція вторгнень із перспективами краху для всього світу.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чому сьогодні війну не можна припинити – на що робить акцент Україна.