Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Самопроголошений президент Республіки Білорусь (РБ) Олександр Лукашенко під час свого звернення до парламенту та білоруського народу висунув "мирну пропозицію" для України та РФ. Суть у припиненні бойових дій без попередніх умов, а також з неодмінною забороною пересування та перекидання військової техніки для обох сторін. Він також почав брязкати російською ядерною зброєю. Мовляв, РФ може застосувати її у разі загрози свого розпаду (що може стати ймовірним після поразки її окупаційної армії в Україні). Кремль уже висловив готовність обговорити "мирний план" Лукашенка. Про що говорять ці заяви? Як ситуація може розвиватись далі? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Олександр Лукашенко. Фото: з відкритих джерел
Директор Українського інституту політики (УІП) Руслан Бортник припускає, що суміш мирних пропозицій та погроз, які озвучив Лукашенко, має дві цілі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!
По-перше – це атака на американо-українську позицію, яка передбачає реалізацію 10 кроків формули миру президента Зеленського (суть у звільненні ВСІХ територій, після чого – переговори). Тобто спочатку ми проводимо успішний контрнаступ, а потім з сильних позицій сідаємо про щось домовлятися.
План Китаю, нагадує він, передбачає просто зупинку бойових дій та заморожування конфлікту. Після цього починається переговорний процес. Не обов'язково успішний та швидкий. Фактично бачимо у виконанні Лукашенка спробу звинуватити Україну та США у продовженні війни, зазначає директор УІП.
Засновник соціологічної компанії Active Group, політичний експерт Андрій Єрьоменко міркує так:
Але, зазначає експерт, у застосування ядерної зброї, схоже, не вірить уже ніхто. Якщо на початку зими ще вірили, боялися, прислухалися до російських погроз такого плану, то тепер – ні. Занадто часто йшла РФ на цей шантаж, нівелювавши його початкову силу, пояснює Андрій Єрьоменко.
Читайте також на порталі "Коментарі" — що змушує росіян гинути в Україні через ідеї Путіна – чи можуть вони схибити.
Обговорення
Новини