80-річний голова Білого дому Джо Байден, про намір якого брати участь у наступних президентських виборах у США американська преса писала в середині квітня, офіційно підтвердив це рішення. Експерти розповіли виданню "Коментарі", що означає цей крок 46-го керівника США, а також – хто стане його найвірогіднішим суперником і що слід розуміти в цій ситуації Україні.

Джо Байден. Фото: з відкритих джерел
Ставки у цій президентській передвиборчій кампанії у Байдена на Україну, щодо України, ситуації на наших фронтах – досить високі
Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов вважає, що поки що ми бачимо ремейк 2020 року. Головні конкуренти ті самі – Байден та Трамп. І битва, впевнений експерт, буде епічною.
"Причому це буде битва за остаточного переможця. Не лише щодо обрання президента та його Адміністрації від Демократичної чи Республіканської партії, а й за модель Америки 21 століття. За її адекватну для цього століття модель внутрішньої та зовнішньої політики", – пояснює Вадим Карасьов.
Він припускає, що українська тема може стати ключовою. І передвиборча кампанія того ж таки Байдена, ймовірність його повторного терміну, багато в чому залежатиме від ситуації на фронтах України.
"Не випадково останнім часом істеблішмент Демпартії, а також близькі до неї медіа питання ставлять так: в ідеальному випадку має бути успішний наступ ЗСУ, зі звільненням територій. І тоді Байден бере участь у виборчій кампанії, йде на переобрання як переможець Путіна. Як президент США, який зробив вірну ставку на військову допомогу Україні. Забезпечивши їй багато в чому військову перемогу. А отже, перемогу над агресором-автократом", – зазначає експерт.
У разі не зовсім успішного чи просто не успішного наступу ЗСУ, Байден і його команда робитимуть все, щоб війна була заморожена, загашена, підморожена, прогнозує Вадим Карасьов. Принаймні, в режимі припинення вогню без поки що повноцінних дипломатичних врегулювань та переговорів.
"І тоді Байден виступатиме як один із миротворців, позиція якого забезпечила Україні захист суверенітету, збереження державності. А також деескалацію воєнних дій. У такому разі тема України може відійти на другий план, – каже експерт. – Однак Байден залишається при своїх картах, у тому числі передвиборчих – як президент, який не дозволив РФ перемогти Україну, досяг перемир'я. Тож ставки в цій президентській передвиборчій кампанії у Байдена на Україну, щодо України, ситуації на наших фронтах – досить високі. Він не може допустити, щоб США ув'язли в Україні, продовження воєнних дій. Це призведе до небезпечних для Байдена порівнянь з Афганістаном, в який Штатами були вкладені величезні кошти, але який американські військові змушені були безславно покинути з сумними наслідками у вигляді швидкого захоплення влади талібами. Тому Білий дім робитиме все, щоби таких порівнянь не було – ні в медіа, ні тим більше в реальності".
Перемогти Байдену Трампа буде набагато складніше, ніж у попередній сутичці
Екс-дипломат, політичний експерт, заступник командира роти добровольчого формування Бориспільської місцевої територіальної громади №1 Вадим Трюхан розмірковує так:
"Незважаючи на те, що сьогодні всі провідні телеканали більшості держав світу подають інформацію про рішення Джо Байдена знову балотуватися на пост президента США, як ледь не сенсацією, насправді це абсолютно рутинна річ. Протягом усіх більше двох років в Овальному кабінеті його господар давав зрозуміти, що має намір провести там не чотири, а вісім років. Чи виправдане це рішення? Покажуть результати виборів. Однак зараз є два аргументи на користь позиції Байдена.
По-перше, пояснює експерт, нинішній господар Білого дому вже має досвід перемоги над Дональдом Трампом, який має досить високі шанси на виграш праймеріз у Республіканській партії.
"Отже, демократи розраховують на те, що старина Джо зможе перемогти любителя порнозірок і
вдруге.
Хоча, на мою думку, зробити це чинному президенту США буде набагато складніше, ніж у попередній сутичці", – зазначає Вадим Трюхан. По-друге, продовжує він, на даний момент у Демократичній партії не проглядається сильний лідер нової формації, здатний забезпечити потрібний результат у протистоянні з Трампом.
"Ситуація ще не може змінитись, – попереджає експерт. – Проте зараз все виглядає так, що демократи готові об'єднатися саме навколо постаті нинішнього голови Білого дому, щоб не допустити повернення абсолютно непрогнозованого трабл-мейкера Трампа на вищу посаду в державі. Особливо це небажано в умовах війни в Європі та високих ризиків початку війни у Тихоокеанському регіоні".
За словами екс-дипломата, постає сакраментальне питання, як реагувати Україні на те, що відбувається в США? Відповідь, запевняє він, – на поверхні. Ніяк.
"Причому і офіційно, на рівні держави, і на рівні окремих політиків, які люблять недоречний піар на таких подіях, – наголошує Вадим Трюхан. – Вибори президента США – це справа американців. І хто б не став майбутнім головою Білого дому, нам із ним працювати".
Читайте також на порталі "Коментарі" – чого боїться російський диктатор Путін – чому без двійників йому не обійтися.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.