Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Чим ближче другий тиждень квітня, коли Конгрес США вийде з канікул, тим більше туману щодо того, що буде з допомогою України. За інформацією Politico, спікер Палати представників США Майк Джонсон вигадав нову сумнівну схему надання такої підтримки. А у Білому домі вже дали зрозуміти, що президент Джо Байден не підпише законопроєкт, що включає "нововведення" від Джонсона, серед яких – надання Україні частини допомоги у вигляді кредиту. Мовляв, спікер має поставити на голосування варіант, який вже проголосував Сенат, що включає безоплатну допомогу Україні, Ізраїлю, Індо-Тихоокеанський регіон. Експерти поділилися з порталом "Коментарі" своїми прогнозами щодо того, чого нам очікувати від американського парламенту в найближчому майбутньому.
США. Фото: з відкритих джерел
Директор Міжнародного інституту політичної філософії, політичний аналітик Віктор Савінов міркує так:
Експерт упевнений, що американці зацікавлені у тому, щоб Україна продовжувала боротьбу. Відповідно, пояснює він, через незначний період ситуацію на фронті необхідно стабілізувати. Чим США найближчим часом і мають намір зайнятися, прогнозує Віктор Савінов.
Кандидат наук із держуправління Юрій Гаврилечко нагадує, що у демократів зараз більшість у Сенаті. І, як мінімум, до січня наступного року президентська адміністрація теж за Демократичною партією. Тож повноважень вистачає, щоби без підтримки республіканців, провести через Сенат будь-який законопроєкт.
Але є ще нижня палата – Палата представників, де невелика більшість у республіканців. Щоправда, у цій самій більшості присутні внутрішні течії, які далеко не завжди згодні одна з одною.
США не можуть собі дозволити не допомагати Україні, наголошує експерт. Тому що в такому разі вони виглядатимуть слабкими для всіх своїх союзників. Що, знову ж таки, у період президентських перегонів – недозволено.
Читайте також на порталі "Коментарі" — що означає допомога від США в кредит: чи є шанси отримати заарештовані активи РФ.
Новини