Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Битва за пакет допомоги (передусім Україні), який ще 20 жовтня запросив у Конгресу президент США Джо Байден (близько 106 млрд доларів, де для нашої країни передбачено 61,4 млрд, для Ізраїлю – 14,3 млрд) триває. Новообраний спікер Палати представників республіканець (трампістського крила) Майк Джонсон заявив, що запит на фінансування України та Ізраїлю має бути розділений. Як ситуація може розвиватись далі? Чи зуміє консервативне крило республіканців вгамувати радикальних трампістів? Як може зіграти Демпартія, яка зараз має більшість у верхній палаті і під контролем якої знаходиться виконавча влада? Що тут важливо розуміти Україні? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Конгрес США. Фото з відкритих джерел
Екс-дипломат, політичний експерт, заступник командира роти добровольчого формування Бориспільської місцевої територіальної громади №1 Вадим Трюхан вважає, що є два варіанти подальшого розвитку подій у Конгресі.
Перший – досягнення домовленостей між республіканцями та демократами щодо графіка прийняття законопроектів (спільних чи роздільних) щодо підтримки Ізраїлю та України. У тому числі за сумами, які мають намір виділити. Тоді особливих проблем не буде, хіба що деякі затримки (тиждень-два), вважає експерт.
Другий варіант – домовленостей досягти не вдасться. І тоді можливі проблеми для всіх.
Він сподівається, що верхівці Республіканської партії вистачить здорового глузду, а домовленості щодо голосування за підтримку України та Ізраїлю вже є.
Колишній заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій, голова Луганської військово-цивільної адміністрації (2015-2016 роки), керівник та засновник волонтерської групи "Народний тил" Георгій Тука поділився такою думкою:
Надалі, продовжує експерт, з'явилася інформація, що група конгресменів-республіканців направила листа до Білого дому щодо своєї позиції по допомозі Україні.
По-перше, республіканці хочуть, щоб Білий дім позначив позицію США щодо закінчення російсько-української війни. Яка мета участі США у цьому процесі.
По-друге, конгресмени вважають, що США мають зосередити всі зусилля на перемозі ЗСУ над агресором на полі бою. Щоб досягти саме перемоги, а не паритету, нічиєї. Це, впевнений експерт, можна лише вітати!
По-третє, наголошується на важливості комплексної ревізії тих постачань озброєнь, які вже були зроблені Штатами в Україну. За такий пункт, наголошує Георгій Тука, виступають у тому числі деякі конгресмени-республіканці, які самі є ветеранами військових сил США. І вони аргументують цей пункт необхідністю розуміти стратегію надання військової допомоги. Щоб не вийшло, наприклад, такого, що США дають нам багато ракет та мало пускових установок. Тобто портфель військової допомоги має формуватися максимально ефективно.
По-четверте, висловлюється підтримка надання військової допомоги Україні, але наголошується на необхідності припинення фінансової допомоги, яка спрямовується на функціонування держчиновників.
Читайте також на порталі "Коментарі" — про що свідчить затягування конфлікту на Близькому Сході: чи виникнуть проблеми в України.
Новини