Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
У понеділок, 27 листопада, президент Європейської ради Шарль Мішель вирушить до Угорщини для двосторонньої зустрічі з прем'єр-міністром Віктором Орбаном, який погрожує заблокувати всю допомогу Європейського Союзу для України, а також вступ нашої країни до Євросоюзу, якщо лідери ЄС не погодяться переглянути стратегію підтримки України. Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина попередила, що угорське вето на вступ України буде безвідповідальністю всього ЄС. Про що говорить те, що відбувається? Як події можуть розвиватись далі? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Угорщина та ЄС. Фото: з відкритих джерел
Політичний експерт Сергій Таран нагадує, що в ЄС зараз серйозно розглядається реформа, яка скасує право однієї країни блокувати рішення всього Євросоюзу.
Він припускає, що після цього ЄС або піде шляхом скасування блокування загального рішення однією країною (наприклад, голосування вважатиметься дійсним, якщо є проста більшість чи більшість у дві третини голосів), що стане нехай не швидкою, але масштабною зміною. Або Угорщина перестане зловживати правом вето.
Глава платформи Єдиний координаційний центр, політолог Олег Саакян упевнений, що голосування за подальшу євроінтеграцію України є іспитом для ЄС та євробюрократії на здатність виконувати одну з найважливіших функцій будь-якої міждержавної міжнародної організації. А саме – можливості ухвалення рішення про розширення.
Ми маємо справу не так з реальними проблемами щодо України, як із глибокими проблемами всередині самого Євросоюзу, акцентує експерт.
Експерт Аналітичного центру "Об'єднана Україна" Олексій Кущ міркує так:
За словами експерта, якщо подивитися на риторику офіційного Будапешта останніх двох років – вона завжди йде врозріз із позицією ЄС. У той же час, у результаті ми завжди отримуємо і фінансову, і військову допомогу від Євросоюзу, хоча Угорщина майже завжди проти цього. Аналогічно – щодо санкцій проти РФ.
Він не сумнівається, що угорське суспільство, якщо провести нормальне опитування, а не від аналітичних центрів, близьких до центральної влади, у значній частині – проукраїнське. Антимосковське. Угорці, наголошує експерт, чудово пам'ятають радянські танки на своїх вулицях 1956 року.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чи справді настав час: хто і чому порушує тему переговорів України та РФ.
Новини