Головна Новини Світ США Навколо чого йдуть торги в США: на що може погодитись Байден заради допомоги Україні
commentss НОВИНИ Всі новини

Навколо чого йдуть торги в США: на що може погодитись Байден заради допомоги Україні

Частина республіканців модифікували свої вимоги, хочуть бачити чіткий план - на що витрачатимуться гроші, які Білий дім пропонує виділити Україні

10 листопада 2023, 16:27 comments1193
Поділіться публікацією:

Держсекретар США Ентоні Блінкен запевняє, що Штати не відступлять від свого рішення продовжувати надавати допомогу УкраїніПри цьому з допомогою цією, враховуючи боротьбу, що розгортається, в рамках намічених на листопад 2024 року президентських виборівявно проглядаються проблеми. У Білому домі визнали, що витратили вже 96% коштів із понад 60 мільярдів доларів, раніше виділених на підтримку нашої країниА в Пентагоні не приховують, що нові пакети військової допомоги в рамках президентських повноважень (PDA) будуть значно меншими за обсягом, ніж ранішеДля їхнього суттєвого збільшення потрібне схвалення Конгресу, де поки що це питання зупинилося. Про що говорять внутрішньоамериканські тенденції, де точиться битва за допомогу Україні? Як ситуація може розвиватись далі? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.

Навколо чого йдуть торги в США: на що може погодитись Байден заради допомоги Україні

Джо Байден. Фото: з відкритих джерел

У США торги продовжуються

Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін поділився такою думкою:

"Виборча кампанія, що набирає обертів у США (хоч до виборів ще рік) наочно демонструє, як подібні процеси поляризують політиків та їхніх виборців. У тому числі у ракурсі підтримки України. Обрання нового спікера у Конгресі створило (у ситуації на сьогодні) навіть більше проблем для компромісу між республіканцями та демократами, ніж було раніше. Новий спікер, пам'ятаючи історію попередника, який пішов на компроміс із демократами щодо тимчасового бюджету, вирішив проводити жорсткішу політику. Безкомпромісну".

У підсумку, наголошує експерт, незважаючи на заклики Білого дому не поділяти допомогу Україні та Ізраїлю, Палата представників (де в республіканців більшість) проголосувала за допомогу виключно Ізраїлю. А верхня палата (Сенату), де більшість уже мають демократи, "зарубала" такий варіант законопроєктуТим більше, що президент Байден попередив, що він накладе вето на такий варіант.

"Торги продовжуються. Частина республіканців модифікувала свої вимоги. Бажають бачити чіткий план — на що витрачатимуться гроші, які Білий дім пропонує виділити Україні. Яким буде ефект від тієї чи іншої підтримки. Яка взагалі кінцева ціль. Плюс – традиційне ув'язання підтримки України зі зміцненням кордону з боку Мексики. По суті представники РП розігрують свою передвиборчу карту, де ставка робиться на боротьбу з незаконною міграцією. У цьому змушуючи Байдена ставати на розтяжку, оскільки його виборці проти тієї ж стіни на кордоні з Мексикою, проти додаткових обмежувачів для мігрантів", – вважає Олексій Якубін.

За його словами, Адміністрація Байдена намагатиметься знайти компроміс із республіканцями у парламенті. Тим більше, що 17 листопада закінчується термін тимчасово ухваленого бюджету – і треба ухвалювати новий.

"Зараз республіканці пропонують ухвалити новий тимчасовий бюджет. Можливо, це прийняття пов'язуватимуть із якимось компромісом щодо підтримки України. Швидше за все, Білий дім піде на зменшення сум, які передбачалося виділити Україні раніше (а там йдеться про понад 60 млрд доларів). Або вони будуть розбиті на частини, з жорсткішим контролем", – висловився експерт.

На його думку, для нас важливо актуалізувати тему взаємодії із республіканцями. Граючи на їх улюбленій темі "Америка – велика країна". Ну, а якщо велика, то не може залишатися осторонь, коли Росія та їй подібні намагаються зруйнувати світопорядок, про важливість збереження якого Америка так багато говорить.

"Тимчасово, поки демократи та республіканці не намацають точок дотику в парламенті, Білий дім має можливості продовжувати фінансувати невідкладні потреби України. Гранти і таке інше. Плюс — заарештовані російські активи, під які вже підводиться необхідна законодавча базаХоча це, звісно, не можна розглядати як повноцінне заміщення допомоги. Лише тимчасове. Втім, глобально, як на мене, політичну лінію Заходу визначено – Україна отримуватиме необхідну підтримку. Ще рік як мінімум", – резюмував Олексій Якубін.

Допомога Україні точно не припиниться

Політтехнолог, партнер SIC Group, голова Інституту демократії та розвитку PolitA та партії "Національна платформа" Катерина Одарченко поділилася такою думкою:

"Слід розуміти, що є частина коштів, які Україна ще не отримала. Те саме стосується озброєнь. І на це ми можемо розраховувати в найближчому майбутньому".

Водночас експерт визнала, що голосування щодо нової допомоги Україні точно буде складним.

"Я брала участь у слуханнях у Сенаті щодо УкраїниЧлени Демократичної партії наголошували, що така підтримка – це не просто про Україну, а загалом про геополітичне протистояння демократичного світу з автократіями на кшталт Китаю, Росії тощо. Подібні тези вже неодноразово наводив БайденУ свою чергу, республіканці, погоджуючись із цим, акцентують, що США надто багато коштів виділяють на зовнішню допомогу. І закликають зосередитись на вирішенні внутрішніх проблем. Ці меседжі співзвучні очікуванням виборців Республіканської партії", – пояснює Катерина Одарченко.

Тож, констатує вона, ситуація непроста. Але допомога Україні точно не припиниться, впевнена політтехнолог. Але скоротитися може. Причому більше не у військовій складовій, а за деякими іншими параметрами.

Читайте також на порталі "Коментарі" — наскільки може затягнутися вступ України до ЄС: до чого питання.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини