Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Окрім Угорщини, з якою Україна має багато проблем, включаючи блокування допомоги для нас від ЄС, нашої європейської та євроатлантичної інтеграції, у нас з'явилася з недавнього часу ще одна проблема у вигляді Словаччини. Після приходу туди минулої осені до влади Роберта Фіцо військова підтримка України з боку Словаччини припинилася. Аналогічно діє Угорщина. За цю позицію, до речі, Путін уже похвалив угорське та словацьке керівництво. Як і угорський прем'єр Орбан, Фіцо виступає проти вступу України до НАТО. А нещодавно стало відомо, що Словаччина відновлює культурну співпрацю з РФ. Відомо, що представники українського керівництва мають намір найближчим часом зустрітися з угорськими та словацькими колегами. Як Києву вирішити проблеми з Будапештом та Братиславою? Видання "Коментарі" з цим питанням звернулося до експертів.
Орбан та Фіцо. Фото: із відкритих джерел
Директор Інституту світової політики, політичний експерт, автор книги "Гібридна війна" Євген Магда розмірковує так:
Водночас, продовжує експерт, проблема Угорщини та Словаччини у тому, що їхні лідери належать до категорії путінферштейнів (тих, хто закликає зрозуміти Путіна). І вони, наголошує Євген Магда, готові шукати різні шляхи для того, щоб сподобається Путіну.
Враховуючи вищесказане, Україні не слід очікувати особливого потепління з Угорщиною та Словаччиною. Потрібно розраховувати насамперед на себе, впевнений Євген Магда. Проводити необхідні реформи, доводячи тим самим, що ми вживаємо необхідних дій у рамках євроінтеграції.
На думку доктора політичних наук, експерта Аналітичного центру "Об'єднана Україна" Ігоря Петренка, зважаючи на дії Угорщини та Словаччини, вони сприймають Україну як інструмент для вирішення своїх завдань.
По-перше, щоб домогтися від ЄС для себе певних поступок. Чи то виділення раніше заморожених (через нехтування демократичними нормами) коштів, чи виділення більшої кількості субвенцій, чи протягування певного рішення, пов'язаного з інтересами Орбана і Фіцо або пов'язаних з ними компаній, пояснює експерт.
По-друге, ними рухає надія на правий поворот у Євросоюзі, зокрема, після швидких виборів до Європарламенту. І той самий Орбан може плекати надію очолити цей рух, фактично отримавши масу важелів впливу, зазначає Ігор Петренко.
Завдання України, пояснює він, показати усьому світу, що ми готові до переговорів. У тому числі з такими складними політиками як Орбан та Фіцо. Що ми налаштовані на конструктивний діалог, шукати компроміс.
При цьому, продовжує експерт, якщо керівництво ЄС наважиться все ж таки застосувати проти Угорщини процедуру позбавлення голосу (передбачена у 2 статті 7 Договору про Європейський Союз), це може серйозно вплинути на позицію офіційних Будапешта та Братислави. І навіть сам факт загрози застосування такої процедури здатний зіграти позитивну для нас роль у ракурсі зміни позиції угорської та словацької влади, припускає Ігор Петренко.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чи справді Захід має готуватися до нападу РФ: що підштовхує Путіна.
Новини